O kamenictví

Moje kamenictví je od samého počátku tradiční rodinná firma, zakládající si na poctivosti a kvalitě. Založil jsem ji jako absolvent kamenosochařské školy v Hořicích v Podkrkonoší a to už v roce 1989. Postupně jsem vybudoval dvě pobočky - jednu v Českých Libchavách a druhou v Pardubicích

Začátek byl těžký, měl jsem jen dvě ruční elektrické brusky, pracovní nasazení a velké nadšení. Pracovní doba byla od pondělí do neděle a to od brzkých ranních hodin do pozdního večera. Postupně jsem koupil malé brousící rameno, vyrobil frézu na řezání kamene a začal zaměstnávat další kameníky. Netrvalo dlouho a pořídil jsem větší frézu na řezání, vysokozdvižný zvedák a nákladní auta.

Již řadu let se především zaměřuji na pomníky všech velikostí a tvarů. Snažím se do nich vložit všechnu lásku a vděčnost, se kterou si je moji zákazníci pořizují. Také často opravuji starší pomníky, protože si myslím, že tyto vzpomínky je třeba uchovávat v jejich plné důstojnosti. Vyrábím také kuchyňské desky, stoly, stolky a parapety, prostě kvalitní věci z kamene do každodenního života, abych přinášel radost až k lidem domů. V poslední době také hojně vyrábím žulové desky na pečení masa a ryb. A samozřejmě přípisy na pomníky již instalované na hřbitovech. Vyrábíme též černé skleněné destičky s nápisy a různými motivy.

Mým cílem vždy bylo a stále je upokojit zákazníky kvalitní a poctivou prací. Mojí odměnou nejsou jen peníze, ale hlavně dobrý pocit z dobře vykonané práce.

Spolu s mými kolegy pro vás vytvoříme téměř cokoli. Můžete se podívat do naší nabídky, nebo si navrhnout výrobek sami. Záleží jen na vaší fantazii.

foto

Provozovna České Libchavy

Adresa:
Kamenictví Raška
České Libchavy 89
České Libchavy 561 14

Provozovna Pardubice

Adresa:
Kamenictví Raška
Pod Břízkami 800
Pardubice 530 02
kamenictvi.raska@seznam.cz
603 281 830 - Rudolf Raška
603 281 831 - Příjem zakázek